O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma olti yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, adabiyot, madaniyat, san’at, ma’naviyat va ma’rifat, ommaviy axborot vositalari hamda ijtimoiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, milliy g‘oyani rivojlantirish, ma’naviyatimizni tiklash, o‘zligimizni anglash yo‘lida katta hissa qo‘shgan, yorqin iste’dodi va ijodi, ilmiy faoliyati, halol xizmati, yoshlarni ona yurtga muhabbat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat ruhida sog‘lom va barkamol etib tarbiyalash hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvonlar va ordenlar bilan taqdirlansin:

“O‘zbekiston Respublikasi san’at arbobi”

G‘ofurov Ibrohim Usmonovich

-

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, adabiyotshunos olim

“O‘zbekiston Respublikasi fan arbobi”

Nazarov Baxtiyor

-

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, adabiyotshunos olim

Negmatov Soyibjon Sodiqovich

-

O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi

“O‘zbekiston Respublikasi xalq baxshisi”

Umirov Chori

-

Mehnat faxriysi, baxshi

“O‘zbekiston Respublikasi xalq rassomi”

Sodiqov Marat Fayziyevich

-

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, grafik rassom

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiyi”

Qodirov Rauf G‘ofurovich

-

O‘zbekiston davlat konservatoriyasi Musiqiy pedagogika kafedrasi professori, musiqashunos

Sattorov Zafar Rahmonovich

-

Navoiy viloyati Xatirchi tumanidagi bolalar-o‘smirlar sport maktabining erkin kurash bo‘yicha murabbiyi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan jurnalist”

Majnunova Risliq Tojiboyevna

-

“Namangan haqiqati” gazetasi bo‘lim mudiri

Nizayev Timur Tedjiyevich

-

“Pravda Vostoka” gazetasi bo‘lim mudiri

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi”

Genjemuratov
Baxtiyor
Allambergenovich

-

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Ziyoxonov Xurshid Javidovich

-

Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti katta o‘qituvchisi, grafik rassom

Ismoilova Jannat Hamidovna

-

O‘zbekiston tarixi davlat muzeyi direktori

Lyashko Anatoliy Alekseyevich

-

Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri bo‘lim boshlig‘i

Sapayev Sadaddin Mambetovich

-

Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Ellikqal’a tumani madaniyat bo‘limiga qarashli “Bo‘ston” ashula va raqs xalq ansambli badiiy rahbari

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi”

Karimova Saodat Naimovna

-

Qashqadaryo viloyati Kasbi tumani tibbiyot birlashmasi chaqaloqlar bo‘limi neonatolog shifokori

Omarbayeva Sharigul

-

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qorao‘zak tumani tibbiyot birlashmasi neonatolog shifokori

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi”

Berdiyev Ro‘ziqul Sa’dullaevich

-

Qashqadaryo viloyati “Nasaf” futbol klubi bosh murabbiyi

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi»

Jangabayev Rustam Komiljon o‘g‘li

-

Og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

Do‘smurotov
Sardorbek
Mahmadiyor o‘g‘li

-

Og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi”

Baymanova Tamara Alliyarovna

-

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qorao‘zak tumanidagi 31-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi

“El-yurt hurmati” ordeni bilan

Chusovitina Oksana Aleksandrovna

-

Sport gimnastikasi bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Zohidov Romen Abdullayevich

-

O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi

Iskandarov Sa’dulla

-

O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi

Salohiddinov Mahmud

 -

O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi, Matematika instituti bo‘lim mudiri

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Azimov Jaloliddin Azimovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Botanika va zoologiya instituti bosh ilmiy xodimi

Azimova Gulchehra Sarvarovna

-

Toshkent davlat milliy raqs va xoreografiya oliy maktabi huzuridagi xoreografiya kollejining mumtoz raqs fani o‘qituvchisi

Akbarov Hamidulla Ilyosovich

-

O‘zbekiston Milliy universiteti jurnalistika fakulteti Televideniye va radioeshittirish kafedrasi professori

Aripova Salimaxon Fozilovna

-

O‘zFA O‘simlik moddalari kimyosi instituti bosh ilmiy xodimi

Asadov Damin Abdurahimovich

-

Toshkent vrachlar malakasini oshirish instituti Sog‘liqni saqlashni tashkil qilish, moliyalashtirish va boshqarish kafedrasi mudiri, professor

Ahmedov Ismoiljon Mamasiddiqovich

-

Andijon olimpiya zaxiralari kollejining gandbol bo‘yicha murabbiyi

Gospodarchuk Yuriy Mixaylovich

-

Toshkent shahridagi Turin politexnika universitetining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi

Ismoilova O‘g‘ilxon Hakimovna

-

Andijon viloyati Asaka tumani tibbiyot birlashmasi ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi vrachi

Isoyev Norxon Kichikovich

-

Buxoro davlat universiteti qoshidagi 3-Qorako‘l akademik litseyining kimyo fani o‘qituvchisi

Mannonov Abdurahim Mutalovich

-

Toshkent davlat sharqshunoslik instituti rektori

Mirzayev Mirpo‘lat

-

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Razzoqov Shokir 

-

Xorazm viloyati Bog‘ot tumani 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi

Rahmonberdiyev G‘appor

-

Toshkent kimyo-texnologiya institutining Selluloza va yog‘ochsozlik texnologiyasi kafedrasi professori

Sadriddinov Azmiddin Sadriddinovich

-

Toshkent davlat texnika universiteti yer usti transport tizimlari kafedrasi professori

Salimov Oqil Umurzoqovich

-

Iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi rahbari

Tursunboyev Komil Jumayevich

-

O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi “O‘zbektelefilm” studiyasi bo‘lim boshlig‘i

Urmanova Flyura Faridovna

-

Toshkent farmatsevtika instituti farmakognoziya kafedrasi mudiri

Hamidov Hojiakbar

-

Toshkent irrigatsiya va melioratsiya instituti Gumanitar fanlar kafedrasi professori

Xodjanov Muratbay Turdimuratovich

-

Qoraqalpog‘iston Respublikasi teleradiokompaniyasi Qoraqalpog‘iston telekanali rejissyori

Sharipova Nafisa A’zamovna

-

Sirdaryo viloyati Yangiyer shahridagi “Muruvvat” nogiron ayollar internat uyi direktori

Yusupbekov Nodirbek Rustambekovich

-

O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi, Toshkent davlat texnika universiteti professori

Ergashev Yusufjon Yoqubjonovich

-

“O‘zbekiston” nashriyot-matbaa ijodiy uyi chop etish sexining 6-razryadli chop etuvchisi

Ergasheva Mastura Yah’yoyevna

-

Buxoro viloyati Bolalar uyi katta hamshirasi

Hobilov Tohir Abdumalikovich (Tohir Malik)

-

O‘zbekiston xalq yozuvchisi

Mamlakatimizda har tomonlama sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazish ishiga qo‘shgan katta hissasi hamda yoshlarni Vatanga muhabbat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat, sog‘lom turmush tarzi tamoyillari ruhida tarbiyalashdagi xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:

II darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan

Avazov Isroil Turdimurodovich

-

Samarqand viloyati Kattaqo‘rg‘on tumani tibbiyot birlashmasi bolalar bo‘limi mudiri

Lyubchich Adelina Semyonovna

-

Respublika perinatal markazi direktori

Mamajonov Tursunali

-

Farg‘ona tumani “Vodil chinori” xalq dorbozlari jamoasi badiiy rahbari

“Do‘stlik” ordeni bilan

Abdurahimova Ma’muraxon To‘xtasinovna

-

“Farg‘ona haqiqati” gazetasi adabiyot va san’at bo‘limi mudiri

Alimova Halimaxon

-

Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat instituti professori

Asilov Asad Nosirovich

-

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi

A’zamov Quddus A’zamovich

-

O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi “O‘zbekiston” telekanali “Yangi jamiyat” studiyasi bosh muharriri

Boboyeva Zebo To‘xtayevna

-

O‘zbekiston Milliy axborot agentligi tarjima tahririyati tarjimoni

Bo‘tayeva Farida Qo‘ziyevna

-

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Golovanov Vladimir Ivanovich

-

Toshkent hayvonot bog‘i ilmiy xodimi

G‘ulomov Isroil Jo‘rayevich

-

“Istiqlol” san’at saroyi direktori

Jumayev Akmal Mengliyevich

-

Respublika ixtisoslashgan kardiologiya markazi Qarshi filiali reabilitatsiya bo‘limi boshlig‘i

Jo‘rayeva Sanobarxon Rahmonovna

-

Andijon viloyati Asaka tumani madaniyat bo‘limi qoshidagi ansambl xonandasi

Zohidova Mashkura Isomiddinovna

-

“Narodnoye slovo” gazetasi tarjimoni

Isroilov Tojiboy G‘ulomovich

-

Teatr arboblari uyushmasi a’zosi, rejissyor

Kaliyeva Dilfuza Taylakovna

-

O‘zbekiston qozoq milliy madaniyat markazi yetakchi xodimi

Kan Aylita Anatolevna

-

Samarqand davlat tibbiyot instituti 1-klinikasi reanimatsiya bo‘limi mudiri 

Qorayeva Rahobza Xursandovna

-

Surxondaryo viloyati Sariosiyo tumanidagi 62-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori

Karimov Abduqahhor Abdusamatovich

-

“O‘zbekfilm” aksiyadorlik jamiyati ovoz operatori

Meliboyev Ahmadjon

-

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, publitsist

Mirzayev Ravshan Sharipovich

-

Surxondaryo viloyati “So‘fi Olloyor” jamg‘armasi raisi

Mirzamahmudov Ismoiljon

-

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Muhamedova Ra’no Timurxonovna

-

Badiiy gimnastika bo‘yicha Respublika olimpiya zaxiralari sport maktabi murabbiyi

Nedorezov Aleksandr Ivanovich

-

Erkin kurash bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi murabbiyi

Nikitina Lyubov Nikolayevna

-

Farg‘ona viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi jarrohlik bo‘limi mudiri

Paxomov Georgiy Lvovich

-

Toshkent tibbiyot akademiyasi fakultet va gospital jarrohlik kafedrasi dotsenti

Paluaniyazova Ulmeken Joldasbayevna

-

Qoraqalpog‘iston Respublikasi teleradiokompaniyasi Qoraqalpog‘iston radiokanali bosh muharriri o‘rinbosari

Rajabov Tohir Yunusovich

-

Pensioner, sozanda

Rizayev Shuhratilla Tursunovich

-

“O‘zbekkino” Milliy agentligi Bosh direktorining birinchi o‘rinbosari

Saypiyev Akbar

-

Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Navoiy filiali shifokor travmatologi

Samandarov Erkin

-

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi

Sergeyev Vyacheslav Alekseyevich

-

Baydarka va kanoeda eshkak eshish bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi murabbiyi

Sultanova Dina Agayanovna

-

Mehnat faxriysi, adabiy tarjimon

To‘laxo‘jayeva Muhabbat Turobovna

-

O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti San’atshunoslik va madaniyatshunoslik kafedrasi professori

Tursunov Ubaydulla Riqsiboyevich

-

“Sharq” nashriyot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasi ofset bosma sexi chop etuvchisi

Xolmatov Niyozali

-

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, miniatyurachi rassom

Xoltojiyev Abdurahmon Akbarovich

-

O‘zbekiston Badiiy jamoalari ijodiy birlashmasi Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli sozandasi

Cherkasova Galina Viktorovna

-

O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Mikrobiologiya instituti katta ilmiy xodimi

Hotamov Azamat Kamolovich

-

Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti dotsenti, haykaltarosh

Shayxova Tausifa Valiyevna

-

Toshkent shahar ruhiy kasalliklar klinik shifoxonasi shifokor-psixiatri

Egamberdiyev Asilbek Qo‘zihaydarovich

-

Sirdaryo viloyati belbog‘li kurash bo‘yicha terma jamoasi katta murabbiyi

Esonov Turkman

-

Samarqand davlat arxitektura-qurilish instituti dotsenti, haykaltarosh

Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ma’naviy-ma’rifiy va ijtimoiy islohotlardagi faol ishtiroki, samarali mehnati, yosh avlodni Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishiga qo‘shgan hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Shuhrat” medali bilan

Abdurasulova Gulchehra Ibragimovna

-

Farg‘ona viloyati turon yakkakurashi bo‘yicha terma jamoasi murabbiyi

Alxamov Normuhammad

-

Navoiy viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot birlashmasi vrach neonatologi

Bo‘riyev Zabardast Tojiboyevich

-

O‘zFA Genomika va bioinformatika markazi direktorining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

G‘aniyeva Zumradxon Yuldashevna

-

Farg‘ona viloyati “Muruvvat” nogiron bolalar internat uyi o‘qituvchisi

Geydelbax Galina Pavlovna

-

“O‘zbekfilm” aksiyadorlik jamiyati pardozchi-rassomi

G‘ulomov Shavkat Murtazoyevich

-

Respublika “Hunarmand” uyushmasi Buxoro viloyati bo‘limi a’zosi, kandakor usta

Davletmuratova Gulnara Begdullayevna

-

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Taxtako‘pir tumani “Taxtako‘pir tongi” gazetasi muharriri

Dadajonova Charosxon G‘iyosovna

-

O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «Madaniyat va ma’rifat» telekanali Ilmiy-ma’rifiy dasturlar muharririyati bosh muharriri o‘rinbosari

Jalilov Akmaljon Olimovich

-

Namangan viloyati kardiologiya markazi intervension kardiologiya bo‘limi mudiri

Ibragimova Gulnoz O‘roqovna

-

Qashqadaryo viloyati Shahrisabz texnologiya kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi

Eshonqulova Gulzira Samikovna

-

Toshkent viloyati Ohangaron tumanidagi “Muruvvat” nogiron erkaklar internat uyi tibbiyot hamshirasi

Eshonxonova Maqsuda Shokirovna

-

"O‘zbekiston" nashriyot-matbaa ijodiy uyi yetakchi korrektori

Karimnazarova Saodat Ismoilovna

-

Sirdaryo viloyati Boyovut tumanidagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi

Kuranbayeva Altinpashsha Xojayazovna

-

Xorazm viloyati Bog‘ot tumani davlat sanitariya-epidemiologiya nazorati markazi epidemiologi

Mavlonova Muhayyoxon Avazovna

-

Toshkent viloyati Angren kimyo sanoati kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi

Mamedova Dilorom Rahmatjonovna

-

O‘zbekiston davlat san’at muzeyi ilmiy xodimi, rangtasvirchi rassom

Mirzayeva Mahbuba Sultonovna

-

Respublika onkologiya va radiologiya tibbiyot markazining Jizzax filiali dispanseri hamshirasi

Mirmuhamedova Aziza Habibullayevna

-

Samarqand viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi neonatologiya bo‘limi mudiri

Murtazoqulov Mahkam

-

Jizzax san’at kolleji o‘qituvchisi

Nabiyeva Surayyo Sayfullayevna

-

“O‘qituvchi” nashriyot-matbaa ijodiy uyi tahririyat bo‘limi texnik muharriri

Najimiddinov Toir Shahobiddinovich

-

O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi Toshkent telemarkazi tasvirga olish guruhi smena boshlig‘i

Nizametdinov Najmiddin G‘ulomovich

-

O‘zFA Davlat adabiyot muzeyi yetakchi ilmiy xodimi

Rahmonov Temirqul Tangriyevich

-

Surxondaryo viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi jarohat oqibatlari va ortopediya bo‘limi boshlig‘i

Sobirov Omonboy Atabayevich

-

Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Xorazm filiali reanimatsiya bo‘limi mudiri

Sodiqova Nasiba Amanovna

-

Respublika ixtisoslashtirilgan san’at maktab-internati musiqa fani o‘qituvchisi

Salaxo‘jayev Raufxon Farhodxonovich

-

Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universiteti o‘qituvchisi

Salimova Mahfuza Hamidovna

-

“Hunarmand” uyushmasining Buxoro viloyati bo‘limi a’zosi, zardo‘z usta

Seytmuratov Mateke Muxamatdinovich

-

O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi Nukus teleradiomarkazi ko‘chma texnika vositalari guruhi katta elektromexanigi

Siddiqov O‘tkir

-

O‘zbekiston badiiy jamoalari ijodiy birlashmasi konsert boshlovchisi

Siddiqova Feruzaxon No‘monovna

-

Andijon viloyati teleradiokompaniyasi direktori o‘rinbosari

Sultonova Gulbahor Boltayevna

-

Xorazm viloyati Yangibozor tumanidagi 13-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi

Tillaxo‘jayeva Surayyo Qahhorovna

-

R.Glier nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyi jo‘rnavozi

Tojiboyeva Adibaxon G‘apporovna

-

Namangan viloyati Norin tumanidagi 16-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi

Tolipov Samat Abdilahatovich

-

O‘zFA Bioorganik kimyo instituti katta ilmiy xodimi

Tursunqulov Eshqul Azimovich

-

Samarqand viloyati Jomboy tumani Ko‘kgumbaz madaniyat va aholi dam olish markazi to‘garak rahbari

To‘rayev Shavkat Nishonovich

-

Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi bosh mutaxassisi

O‘lmasova Musavvar Jamolovna

-

Respublika dizayn kolleji katta o‘qituvchisi, rangtasvirchi rassom

Urazbayev Darmenbek Turdibekovich

-

“Tasviriy oyina” ijodiy uyushmasi Qoraqalpog‘iston bo‘limi rahbari

O‘rmonova Toshxon Ibragimovna

-

Farg‘ona viloyati Marg‘ilon pedagogika kollejining maxsus fan o‘qituvchisi

O‘roqov A’zam Asqarovich

-

Buxoro viloyati madaniyat boshqarmasi tasarrufidagi viloyat ko‘zi ojizlar maxsus kutubxonasi direktori

Hamidov Ixtiyor Murtazoyevich

-

Buxoro viloyati Kogon shahar tibbiyot birlashmasi anestiziologiya-reanimatsiya bo‘limi mudiri

Hikmatova Luiza Anvarovna

-

Suv sporti turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktori

Xolova Tojixol Yarashovna

-

Jizzax viloyati Paxtakor tumanidagi 10-sonli “Shodlik” maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi

Hasanova Nasiba Manabovna

-

Qashqadaryo viloyati Qarshi san’at kolleji o‘qituvchisi

Hoshimova Oysha Isoyevna

-

Buxoro viloyati Buxoro shahridagi 32-sonli “Mehribonlik uyi” tarbiyachisi

 

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti                                        Sh.MIRZIYOYEV


Toshkent shahri, 2017-yil 25-avgust

Shartnoma to`liovlari Telegramda

Bog`lanish

Address: Muljal: Buxoro shahri Abu Ali ibn Sino nomidagi favvoralar maydoni

Manzil: Buxoro sh. Muhammad Iqbol ko`chasi 11 uy

Phone: Telefon: 8(365) 221-29-14

Fax: Fax: 8(365) 221-27-07

Avtobus yo`nlaishlai: 33,86, 88, 6, 77, 10, 76, 72, 25

Google xaritada